ru    en   
ice-diving.cz
ICE DIVING

01-thumb.jpg
08-thumb.jpg
_DSC5634-thumb.jpg
a-034-thumb.jpg
a-087-thumb.jpg

Organizace ponorů - zima


 

Potápění za doprovodu zkušených instruktorů a průvodců probíhá na jistících lanech podle standardů PADI a zahrnuje:

  • dva ponory za den
  • transport tam a zpět na sněžných skůtrech

 

Mobilní ledový tábor je umístěn přímo na lokalitách. Dřevěné domky na lyžinách poskytují zázemí pro převlékání, sušení a rozmrazování výstrojí. Součástí Ice diving campu je i "restaurace" a WC. Tyto vytápěné dřevěné domky jsou umístěny přímo u ledových děr, kterým se říká majna a poskytují tak teplo mezi jednotlivými ponory.

 

Den v potápěčském centru Polární Kruh začíná vydatnou snídaní v 08:00. Po briefingu, který zahrnuje veškeré informace o lokalitě, počasí, teplotě vody, viditelnosti... následuje transport potápěčů sněžnými skútry do Ice Diving Campu. Podle konkrétní lokality trvá cesta 20 min - hodinu.

 

Ice camp se skládá z několika dřevěných domků na lyžinách, které jsou snadno přesunutelné pomocí skútrů. Jeden domek obyčejně slouží jako zázemí čtyřem potápěčům. Jeden větší domek slouží jako restaurace s teplým čajem, kávou, polévkou a sendviči. Součástí mobilního ledového tábora je i toaleta.

 

Řezání "majny"

Řezání majny (otvor v ledu čtyřúhelníkového nebo trojúhelníkového tvaru) je prvním úkolem po příjezdu na lokalitu. Personál dive centra tento úkol obyčejně zastane, nicméně účastníci kurzů musí díru vyřezat sami.

 

Ponor probíhá v páru, přičemž dva potápěči jsou pod vodou a další dva jim obsluhují lano. První tým obyčejně vstupuje do vody tak 30 - 40 minut po příjezdu skupiny na lokalitu.

 

Ponor probíhá v suchých oblecích za použití specifických potápěčských technik souvisejících s bezpečností. Jejich dodržování je závazné.

 

Kolem 14:00 je v mobilním táboře servírován teplý oběd, při kterém si potápěči sdělují své zážitky a dojmy.

Odpoledne probíhá druhá část potápění a návrat zpět vychází přibližně na 18:00.

 

Po návratu následuje sauna, večeře a zábava.

 


tel: +420 777 237 984, e-mail: info @ ice-diving.cz  © Ice diving   Publikační systémFragaria